Je gebruikt een verouderde browser!

Update je browser om deze website correct te bekijken.

Update mijn browser nu!
Soenen Golfkarton Nieuws Onze HR Manager werft 100 werknemers aan in Lanklaar Preview

05-09-2022

Onze HR Manager werft 100 werknemers aan in Lanklaar

Haar vader trok als laatste medewerker de deuren achter zich dicht bij Bekaert Lanklaar, op dezelfde site waar Soenen Golfkarton aan een gloednieuwe kartonfabriek bouwt. Alsof het zo moest zijn, zet onze HR Manager Rita Bianchi er nu als eerste voet aan wal. En wel met een pittige opdracht: de samenstelling van een volledig nieuw team, te beginnen met 100 medewerkers tegen 2023.

Rita, vanwaar de ambitie om deze uitdaging aan te gaan?

“Zo’n kans krijg je maar één keer. HR is helemaal mijn ding en ik ben zelf van Dilsen-Stokkem dus ik heb een groot netwerk in de streek. Maar ook de emotionele band die ik persoonlijk met de site heb, en de familiale waarden die Soenen Golfkarton uitdraagt, trokken me over de streep om mijn schouders onder de uitbouw van deze nieuwe vestiging te zetten.”


Welke doelen zijn er op korte en lange termijn vooropgesteld?

“We plannen begin volgend jaar operationeel te zijn en tot dan leiden we zoveel mogelijk mensen op om vlot uit de startblokken te kunnen schieten. Tegen midden 2023 willen we ongeveer 100 jobs ingevuld hebben. Enerzijds houdt dat de samenstelling van een managementteam in en anderzijds zoeken we heel wat technisch talent: techniekers, teamleaders en operatoren. We kijken uit naar zowel allround techniekers, die enige ervaring hebben binnen een soortgelijke werkomgeving, als naar techniekers die óf elektrische óf mechanische kennis bezitten.”


Ze gaan aan de slag in een splinternieuwe productieomgeving. Welke voordelen zijn daaraan gekoppeld?

“De fabriek wordt de modernste in zijn soort: bijna volledig geautomatiseerd met de nieuwste, hoogtechnologische machines. Wie nu bij ons begint, kan zelfs de installatie ervan nog meepikken. Bovendien krijgt elke werknemer een opleiding van experten. Zij kennen de machines tot in detail en zullen onze mensen gedurende twee jaar bijstaan tijdens de productie en het onderhoud.”

Soenen Golfkarton Nieuws Onze HR Manager werft 100 werknemers aan in Lanklaar

“Van bij de opstart kunnen meewerken aan een bedrijf van deze omvang: dat is een unieke kans.”

- Rita Bianchi, HR Manager bij Soenen Golfkarton

Hoe gaan jullie te werk om al die nieuwe profielen te vinden?

“We hebben een jobsite gebouwd waarop kandidaten rechtstreeks kunnen solliciteren en daarnaast werken we samen met een groot aantal interimkantoren om de vacatures bekend te maken. In oktober vind je ons op de jobbeurs van de stad Dilsen-Stokkem in samenwerking met VDAB en in december op de jobbeurs in C-Mine Genk, georganiseerd door Jobat. Eens de installatie van de machines wat verder staat, willen we ook graag een jobdag en rondleiding op de site zelf organiseren. Zo kunnen we potentiële sollicitanten een beter beeld geven van hun toekomstige werkomgeving.”


En als er iemand toehapt, hoe verloopt de sollicitatieprocedure dan?

“In een eerste fase bel ik de kandidaat op om de skills en verwachtingen af te toetsen. Is dat gesprek positief, dan nodig ik hem of haar uit op kantoor voor een kennismaking met ons team. Op basis daarvan bekijken we of er voldaan wordt aan de vacature-eisen maar evengoed of die persoon ons team complementeert. Daarmee bedoel ik dat we wel een mix zoeken van jong, oud, uitbundig, down-to-earth… Allemaal mensen met dezelfde persoonlijkheid zouden nooit een productief team vormen.”


Wat mogen nieuwe werknemers verwachten van hun eerste werkdagen?

“De onboarding zal sowieso atypisch verlopen omdat de productie nog niet op volle toeren zal draaien. In normale omstandigheden kom je ergens terecht waar je meteen je plaats en takenpakket krijgt. Bij ons zal dat nog wat zoeken zijn. Dat is ook in het voordeel van medewerkers die in zo’n vroege fase in ons verhaal stappen. Ze kunnen de werkstructuur mee vorm geven en ideeën opperen om de organisatie te verbeteren.”


In een notendop: waarom moeten alle techniekers, teamleaders en operatoren vandaag nog bij jou komen aankloppen?

“Soenen Golfkarton is een echt familiebedrijf. De passie waarmee onze CEO Louis-Philippe over zijn product spreekt, werkt aanstekelijk en zie je ook weerspiegeld in de grootsheid van de site in Lanklaar. Een bedrijf van dergelijke omvang is ongezien in de regio: je moet het in deze tijden maar durven om zoiets neer te zetten. Als ik in de technische sector zat, zou ik trots zijn om deel te kunnen uitmaken van zo’n prestigieus project.”
Stap jij mee aan boord van Soenen Golfkarton in Lanklaar? Bekijk hier alle vacatures en laat je inpakken door een job met toekomst!

Deze website maakt gebruik van cookies om ervoor te zorgen dat je de beste surfervaring op onze website krijgt. Meer info